. RobexPedie - Bodce, tuhy, doplňky

Nápověda Bodce, tuhy, doplňky

Bodce, tuhy, textilní popisovače, sublimační křídy, doplňkový materiál

V této kategorii přestavujeme důležité doplňky každého čalouníka a krejčové. Zejména se jedná o bodce a špendlíky, které v některých případech nahrazují svorky. Dále nesmíme určitě zapomenout na sublimační křídy a tuhy pro značení nástřihů a jiné označování látkových jiných materiálů.

Dělení bodců a špendlíků:
a) dle délky
b) dle provedení

Dělení sublimačních kříd a tuh:
a) dle stálosti značení
b) dle typu

Špendlíky a bodce:

Ukázka dostupných bodců, špendlíků
Rozměrové vyobrazení bodcůŠpendlíky, bodce a jiné příslušenství pro příjemnou práci, pro čalounické a krejčovské provozy. Firma ROBEX DK, s.r.o. nabízí mnoho velikostí a tvarů. Ať potřebujete jen přichytit nástřih na krejčovskou pannu, či přichytit více vrstev k sobě, jsou tu špendlíky právě pro Vás.

a) délka špendlíku je dána čistou délkou průdyšné části vyrobené vězšinou z oceli. Při výrobě čalounických špendlíků a bodců jsou využívány  standardní, ale velice kvalitní jehly, přičemž očko jehly je zalito do svrchní části určené pro držení špendlíku.

b) svrchní části špendlíků či bodců se liší provedením tvarů. Existují bodce s figurkami, plackami a jiné. Liší se pouze tvarem právě této části.Svrchní část je vyrobena ze stabilizovaného plastu. Špendlíky a bodce se také liší barvou svrchní části (placky, figurky).

Sublimační křídy a popisovací tuhy:

Ukázka sublimačních kříd, tuhKřídy a tuhy slouží pro snadné naznačení střihu přímo na opracovávaný materiál. Jejich nespornou výhodou je nestálost značení. Neovlivňují tak výsledný produkt.

a) dle stálosti značení křídami a tuhami dělíme tyto na stále a sublimační. Sublimační po kontaktu látky s vyšší teplotou (přežehlení standardní žehlící teplotou) či vyprání mizí a neovlivňují tak výslednou čistotu produktu.  

b) Křída je kus značícího produktu, který je držen v ruce a značení je prováděno přejetím touto křídou v místě budoucího naznačení. Je vyráběna v mnoha barvách (bílá, červená, modrá, žlutá aj.). Tuha je značící tyčka, která se upevňuje do speciálních držáků tuhy. Zpravidla je tento držák typu „Versatilní tužka“. Značení pomocí tuhy je pak přesnější, s předem známým tvarem a tloušťkou čáry. Tuhy lze brousit do špice a mají i delší životnost s porovnáním se sublimačními křídami. Vždy se však před použitím tuhy informujte o její stálosti. Ne všechny tuhy jsou také sublimační.

Ukázka bodců

Vysvětlení některých technických pojmů:

sublimační – po přežehlení či vyprání zmizí
značení nástřihu – označení místa budoucího střihu
špendlík a bodec – fixační prvek s ostrou jehlou

Při používání špendlíků a bodců prosím vždy dbejte zvýšené opatrnosti. Hrozí zde totiž riziko popíchání. Vybírejte pouze ověřené křídy a tuhy. Předejdete tak nemilému překvapení z výsledku.


Jste v kategorii: fixace - textilní svorky, bodce, tuhy

Otevři celou kategoriiPřejdi na oficiální web firmy ROBEX DK, s.r.o., kde můžes shlédnout či zakoupit tyto výrobky


 
ROBEX DK, s.r.o. - centrum řezací techniky | CleexCut - pily a řezačky na izolace | ExaPro.cz - použité stroje | Odkazy na partnery webu www.robex-dk.cz | Chcete zde odkaz na Vás?