. RobexPedie - Ostatní zajímavosti
Kategorie Ostatní zajímavosti obsahuje 3 články:
 

Jára Cimrman - český velikánJára Cimrman - český velikán

Kdo nezná Cimrmana není Čech, Moravan ni Slezan

Jára Cimrman je "fiktivní" postava univerzálního českého génia. Jeho život a dílo je zachyceno hlavně díky repertoáru divadla Járy Cimrmana.

Jára Cimrman se narodil ve Vídni někdy  okolo roku 1853 a 1859 (matrikářův nejistý rukopis připouští i roky 56, 64, 68, 83 ...).

Jeho otcem byl český krejčí Leopold Cimrman a matkou rakouská herečka Marlen Jelineková-Cimrmanová. On sám se cítil býti Čechem, o čemž vypovídá i poslední dochovaný zápis z jeho deníku, kde vyjadřuje touhu „vidět svou vlast Böhmen“. Byl jedním z největších českých vynálezců, dramatiků, básníků, hudebníků, učitelů, cestovatelů, filozofů, kriminalistů a sportovců své doby.

Navštivte divadlo či kupte hrací disky, Jára Cimrman bude žít vždycky.

Zobraz celý článek | Jste v kategorii: Ostatní zajímavosti

Otevři celý článek

Snímač otisků prstů -  biometrieSnímač otisků prstů - biometrie

Biometrický zámek, elektronická kontrola, docházka, biometrický vstup do naší firmy

Naše firma využívá technologie firmy SafeTIC (dříve EasyDentic), jež zajistí absolutní kontrolu nejen nad Vašimi zaměstnanci. Ojedinělý systém se vstupy pomocí biometricky snímaných otisků prstů zajistí dosud nevídané možnosti. Nevíte kdy chodí zaměstnanci na pracoviště? Kolik stráví času mimo firmu? Opravdu dodržují přestávky? Nemáte systém pro evidenci docházky? Bojíte se o svá citlivá data? Předávají si zaměstnanci čipové karty? Více na www.safetic.eu!

Pokusím se Vám tento systém představit a ukázat výhody i nevýhody!

Klíče či kartu Vám mohou zcizit, prst však velice obtížně :-)

Zobraz celý článek | Jste v kategorii: Ostatní zajímavosti

Otevři celý článek

Naše cesta za poznáním do OsvětimiNaše cesta za poznáním do Osvětimi

Cesta do Osvětimi (Oswiecim, Auschwitz) a Březinky (Brzezinky, Birkenau)

Jednodenní výlet za hrůzami 2. světové války (popis cesty, ceny, aktuální informace)

Náš výlet začíná ve Dvoře Králové nad Labem. Cestu jsme naplánovali osobním automobilem s dvěma osobami. Výjezd v ranních hodinách v cca. 5:30. Pro co nejrychlejší napojení na neplacenou polskou dálnici A4 jsme zvolili cestu přes Náchod, kde jsme také směnili na hraničním přechodu české koruny na zloté a to v poměrně dobrém kurzu. Ze Dvora Králové nás totiž čeká první úsek cesty k dálnici po silnici č. 46, která je o mnoho kvalitnější než cesta č. 5 přes Lubawku.  Na silnici č. 46, která je průběžně opravována počítejte se zdržením cca. 10 minut. Což však vzhledem ke stavu alternativní cesty v podobě silnice č. 5, kde můžete  využít rychlost 90 km/h velmi zřídka a to zejména vzhledem ke stavu silnice a také množství obcí na trase, ve kterých se jezdí 60 km/h.  Trasa viz. Mapa zde!

Získejte na život jiný pohled!

Zobraz celý článek | Jste v kategorii: Ostatní zajímavosti

Otevři celý článek

Přejdi na oficiální web firmy ROBEX DK, s.r.o., kde můžes shlédnout či zakoupit tyto výrobky

 
 | Odkazy na partnery webu www.robex-dk.cz | Chcete zde odkaz na Vás?